زبان های برنامه نویسی جهت طراحی سایت

شما ممکن است خودتان قصد داشته باشید که زبان های برنامه نویسی جهت طراحی سایت را فرابگیرید یا اینکه ممکن است شما بخواهید با این زبان ها برای اینکه اطلاعات داشته باشید آشنا شوید چراکه شاید نیاز داشته باشید سایتی طراحی کنید اما ندانید که طراحی سایت با چه زبانی نوشته و طراحی شود بهتر می باشد. در این مقاله قصد داریم ابتدا زبان های مختلف برنامه نویسی را برای شما بیان کنیم و در نتیجه گیری آن بر اساس تجربه و نیاز کاربران بگوییم چه سایتی با چه زبان برنامه نویسی ساخته شود مناسب می‌باشد.

زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت عبارتند از :

زبان html : این زبان مخفف شده hyper text markup language می باشد که در واقع یک زبان نشانه گذاری برای طراحی سایت های ساده مورد استفاده قرار می گرفت اما به مرور زمان با اضافه شدن امکانات مختلف و عرضه نسخه HTML5 در سال 2010 طراحی سایت به صورت حرفه ای تر آغاز شد جالب است که بدانید طراحی سایت رسپانسیو هم از همین سال شروع شد. برای آشنایی با طراحی سایت رسپانسیو وارد این بخش شوید.

زبان css : این زبان مخفف Cascading style sheets می باشد که مانند زبان html زبان برنامه نویسی محسوب نمی شود و یک زبان کارآمد و نشانه گذاری است و برای طراحی گرافیکی و ظاهر سایت با کمک زبان html مورد استفاده قرار می گیرد. css کار طراحی سایت را با html برای شما آسان میکند برای اینکه این جمله را به خوبی درک کنید مثالی برای شما می گوییم < برای مثال شما سایتی با تعداد صفحات 120تا با html طراحی کرده اید و بعداز چند روز تصمیم به تغییر رنگ پس زمینه صفحات خود میگیرید به نظر شما تغییر رنگ در 120 صفحه از سایت کار آسانی است؟ دقیقا استفاده از css در این مواقع کار شما را راحت می کنید.

زبان javascript : این زبان برنامه نویسی محصول شرکت SUN Microsystem که زبان java را تولید کرد نیست بلکه برای شرکت Netscape می باشد و در ابتدا با نام LiveScript 

زبان php : این زبان یکی از پرطرفدارترین زبان های اسکریپت نویسی است که برای طراحی سایت پویا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساختار این زبان شبیه زبان سی و زبان پرل می باشد. یکی از زبان های برنامه نویسی ساده است که اغلب برنامه نویسان باتجربه در کوتاهترین زمان ممکن میتوانند سایت های مناسبی طراحی کنند. 

زبان ASP کلاسیک : مخفف این زبان توسط شرکت مایکروسافت ساخته و در سال 1993 عرضه شده است و بر سرویس های میزبانی تحت وب ویندوز یا هاست ویندوز قابل اجرا می‌باشد. 

زبان Asp.Net : که این زبان خود به دو بخش زبان Asp.NetFramwork و Asp.Net core تقسیم بندی می شود که توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده است و بخش netFramwork. آن با زبان #c و Vb یا همان Visual Basic نوشته می‌شود و بخش Net core. آن با زبان #c مورد استفاده برنامه نویسان قرار می گیرد.