طراحی سایت موبایل فرست (mobile first)

با توجه به اینکه در مقالات قبلی توضیح داده ایم با مفهوم طراحی سایت رسپانسیو آشنا شده ایم حال می خواهیم به صورت دقیق تر با مفهوم طراحی سایت موبایل فرست آشنا شویم.

mobile first چیست ؟

از آنجا که بیشتر کاربران از موبایل برای وبگردی استفاده می‌کنند همچنین گوگل هم در شیوه دسته بندی خود موبایل فرست بودن سایت را مهم می شمارد بنابراین موبایل فرست بودن عاملی است که رعایت آن برای تمامی سایت ها الزامی است. موبایل فرست بودن سایت در زبان ساده به این معنی می باشد که اجزای سایت بر اساس اولویت کاربرانی که با موبایل خود در گوگل جستجو می کنند چیده شود ولی این اجزای سایت به صورت شناور بوده و به گونه ای طراحی می‌شود که اگر کاربر با رزولیشن های بزرگتر از موبایل وارد صفحات گوگل شوند اجزای سایت براساس آن رزولیشن تغییر می‌کند.

مزیت های موبایل فرست بودن سایت

  • از نظر بهینه سازی سئو موتور های جستجوی گوگل اولویت خود را با سایت هایی میدانند که موبایل فرست بوده
  • موجب ایندکس شدن زودتر صفحات سایت می‌شود
  • موجب راحتی کاربرانی که با موبایل وارد صفحاتی که در گوگل سرچ می کنند، می‌شود
  • تمام کاربران با هر صفحه نمایشی از جمله رزولیشن‌های مربوط به تبلت، لپ تاپ و موبایل، از کاربران سایت شما می شوند

مجموعه سایبر گایز مهارت کامل طراحی سایت های موبایل فرست را دارد همچنین ممکن است شما بخواهید سایتی در دو نسخه داشته باشید یعنی سایتی هم در نسخه موبایل سفارش دهید هم در نسخه کامپیوتر.

توان فنی سایبر گایز به گونه ای است که می تواند از 0 تا 100 پروژه شما را با رعایت نیاز ها و سلیقه های شما انجام بدهد. برای گرفتن مشاوره رایگان می توانید با شماره های 02188456784 و 09022002123 تماس حاصل فرمایید.