انکر تکست چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

انکر تکست بخشی از پیوند است که قابلیت مشاهده و کلیک زنی برای کاربر را دارد. این قسمت بین شروع و پایان بر چسب انکر قرار دارد. گوگل از انکر تکست به‌ عنوان عاملی مهم در رتبه ‌بندی جستجو استفاده می‌کند.

انکر تکست یه سیگنال قوی برای کاربران و موتورهای جست و جو برای درک موضوع صفحه ای است که لینک شده است. هایپر لینکی که در سایت خود اضافه می‌کنید می‌تواند به صفحه دیگری از سایت شما (لینک داخلی) یا صفحه ‌ای در سایت دیگر (لینک خارجی) اشاره کند. در هر دو صورت، با تهیه انکر تکست معنی‌ دار، به خزنده‌ های موتور جستجو و کاربران کمک می‌کنید که هدف کلی سایت را متوجه شوند.​ بهینه سازی انکر تکست ها یکی از تکنیک های سئو خارجی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهینه سازی سئو سایت و طراحی سایت میتوانید به لینک های مربوطه مراجعه کرده و یا به صفحه خدمات سئو ما بروید و یا حتی با شماره های 02188456784 و 09022002123 در جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید. مشاوران ما همواره پاسخگوی شما کاربران عزیز هستند.

انکر تکست چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

انکر تکست چیست؟

 AnchorTrxt متنی است که قابلیت کلیک کردن را دارد که از آن برای لینک دادن یک صفحه وب به صفحه دیگر استفاده می شود که به رنگ آبی هستند. این متن به عنوان برچسب لینک یا عنوان لینک نیز معروف است.

به کار بردن کلمات کلیدی در anchor text باعث می شود که صفحات شما توسط موتورهای جستجو مانند google,yahoo,bing رتبه بندی بشوند. این متن هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران اطلاعات متنی مهمی را درباره محتوای سایت مقصد فراهم می کند.

anchor text هم برای لینک های داخلی و هم برای لینک های خارجی استفاده می شود. موتورهای جستجو از انکر تکست خارجی استفاده می کنند متنی است که توسط سایت های دیگر به صورت لینک به سایت شما ایجاد می شود.

موتورهای جستجو به تغییرات انکر تکست که برای لینک مجدد به صفحه اصلی است بسیار توجه می کند و آن ها را  به عنوان شاخص های اضافی برای آن صفحات در نظر می گیرند که می تواند در پیدا کردن صفحات مرتبط مفید باشد.

در زمان استفاده از انکر تکست دقت کنید آن دسته از لینک هایی که مرتبط هستند را نگه دارید حواستان باشد که anchor text خود را اسپم نکنید و از Anchor Text عمومی استفاده نکنید تا بتوانید کاربران را تشویق کنید که روی متن شما کلیک کنند.

بیش از اندازه از کلمات کلیدی در anchor text استفاده نکنید. هرگز نباید متنی را بنویسید که هیچ ارتباطی با محتوای اصلی نداشته باشد.

انواع انکر تکست چیست؟

اگر به‌تازگی با SEO آشنا شده‌اید، به‌منظور اینکه بتوانید دستورالعمل‌های ذکرشده در زیر را دنبال کنید، لازم است ابتدا با اصطلاحات فنی آشنا شوید.

انکر تکست چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

نکات ایجاد لینک داخلی anchor text :

ساختن لینک های داخلی بسیار با ارزش است زمان ایجاد این لینک ها روی انکر تکست تمرکز کنید، در زمان ایجاد لینک داخلی سعی کنید پیوندهایی را ایجاد کنید که برای کاربران دارای معنا، مفهوم و ارزش باشند به آن ها کمک کند که اطلاعات بیشتر و مفیدی را به دست بیاورند.

انکر تکست به کاربران و موتورهای جستجو کمک میکند که آن ها تصمیم بگیرند که آیا این لینک ارزش بازدید و دیدن را دارد یاخیر، بیشتر موتورهای جستجو anchor text را با صفحه ایی که لینک در آن قرار دارد مرتبط می کنند و از طرفی هم می توانید آن را با صفحه ایی که لینک به آن اشاره می کند مرتبط کنید، مزیت این روش این است که نشان می دهد anchor ها توضیحات دقیق تری را از صفحات وب نسبت به خود صفحات ارائه می دهند.

همچنین استفاده از انکر تکست این بستر را برای گوگل فراهم می کند تا موضوع فرمت های رسانه ایی را مشخص کند که درآن امکان استفاده از فرکانس های typical وجود ندارد. 

از طرف دیگر هم ممکن است anchor text برای اسنادی استفاده بشود که توسط موتورهای جستجوگر مبتنی بر متن، مثل ( تصاویر، برنلمه ها و حجم عظیمی از داده ها ) قابل نمایه سازی نباشد پس کمک می کند آن تعداد از صفحات وب که جستجو نشده اند مورد بازدید و بررسی قرار بگیرند.

انکر تکست چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

نتیجه گیری:

ما در این مقاله به خوبی به شما یاد دادیم که ANCHOR TEXT متنی قابل کلیک، که از آن برای لینک دادن یک صفحه وب به صفحه دیگر استفاده می شود که به رنگ آبی هستند. که با ایجاد بک لینک های خارجی می تواند اطلاعات مفید و کاربردی را در مورد صفحات وب سایت های گوناگون در اختیار موتورهای جستجو کاربران قرار بدهد. به یاد داشته باشید انکر تکست شما هر چقدر ساده تر و با مفهوم تر باشد نتیجه بهتری به شما می دهد.

Anchor Text شما حتما باید مرتبط با لینک هدف شما باشد یادتان باشد که اعتبار و کیفیت سایت ها یی که بک لینک ایجاد کرده اند را بررسی کنید، انکر تکست شما باید به گونه ایی باشد که کاربران را وادار کند که حتما روی لینک کلیک کنند، اگر از مقاله ما لذت برده اید آن را به اشتراک بگذارید.